Archicad 23 beschikt over een geheel vernieuwde Surface Catalogus. Dit resulteert in missende attributen bij het migreren. Om de nieuwe surfaces te gebruiken dienen via de Attribute Manager de Texturen uit Archicad 22 te worden overschreven door de Texturen uit de template van Archicad 23. Let erop dat dit per ‘index’ gebeurd.
|
Aanbevolen methode
Hieronder volgt een beknopt stappenplan:
Open de Attribute Manager
Kies Import (1)
Kies voor bestandstype 'All Archicad projects' en browse naar de ARCHICAD 23 Template
Te vinden in de map Graphisoft > ARCHICAD 23 > Defaults > ARCHICADKlik op ‘Continue’ in de melding over Classificaties
Dit melding komt omdat Building Materials nu Classificaties kunnen bevattenKies in de Attribute Manager voor de Surfaces
Vink 'Include All Associated Attributes' uit
Anders komen er veel dubbele attributen in het bestandSelecteer aan de rechterzijde alle beschikbare Surfaces
Overschrijf deze 'by Index' (2) naar het linkervenster
|
Alle standaard meegeleverde Surfaces in de template zijn nu vervangen. Zelf toegevoegde Surfaces zullen nog een missende Surface textuur hebben. Deze worden met een rood icoon weergegeven. Die Surfaces kunnen direct in de Attribute Manager van een vervangende textuur uit de catalogus worden voorzien, door op het kleine pijltje te klikken.
Alternatieve methode
Bovenstaande stappen hebben de voorkeur, omdat daarmee beter ingesteld Surfaces worden binnengehaald. Een andere methode is om de Surfaces niet aan te passen, maar de oorspronkelijke texturen (afbeeldingen) te laden.
Download deze Catalogus
Pak het gecomprimeerde bestand uit
Laadt de Catalogus in de Library Manager