Naar de hoofdinhoud

Classificatiemethode - first match, best match & all matching

Meer dan een week geleden bijgewerkt

Op het tabblad Classification Rules van de Classification Settings kunnen kolommen met parameters uit het IFC model ingevoerd worden. Vervolgens kunnen criteria opgesteld worden waaraan de waarde van een parameter moet voldoen om een Classificatie te krijgen. Per Classificatieregel wordt vervolgens gekeken welke elementen uit het model hieraan voldoen. Echter de Classificatie die een component krijgt toegewezen, kan afhangen van de gekozen Classification Method.

First Match

De Classificatieregels worden van boven naar beneden doorlopen. Wordt een component gevonden dat aan een gezocht criterium voldoet dan wordt het direct geclassificeerd. Zou dit component ook nog aan andere Classificatieregels voldoen die verder onderin de lijst staan, dan wordt dit NIET meegenomen. Elk component wordt maximaal één keer geclassificeerd.

Best Match

Hierbij wordt niet naar de eerste overeenkomst gekeken, maar naar de beste. Er wordt gekeken naar het aantal karakters dat overeenkomt. Dit kan ook in meerdere parameters/kolommen zijn. Een component krijgt de Classificatie van de regel waarin dit component de meeste karakters overeenkomt. Is het aantal karakters dat overeenkomt gelijk, dan volgt de Classificatie het principe ‘First Match’ weer. Staat in een parameter alleen een *, dan telt dit niet mee als ‘match’.

All Matching

Deze keuze is alleen beschikbaar als op het tabblad ‘Settings’ de optie 'Allow Multiple Classifications' is aangevinkt. Elk component krijgt de Classificatie van de regels waarin het een match heeft, dit kunnen meerdere regels zijn en dus kan een component meerdere Classificaties krijgen. Deze methodiek kan gebruikt worden om de ruimten te toetsen aan gelijke eisen (bijvoorbeeld vluchtroutes) of aan verschillende eisen (bijvoorbeeld inrichting of afwerking). Bekijk ook één component op meerdere manieren classificeren voor meer toelichting over deze methode.

Voorbeeld

In een model zijn verschillende ruimten met de naam ‘kantoor’. Drie ruimten op de begane grond hebben de naam ‘kantoor directie’. Er wordt een Classificatie gemaakt die de ruimten voor de directie in de plattegrond inzichtelijk moet maken, zie afbeelding hierboven.

First Match: alle ruimten, ook de directiekantoren, krijgen de Classificatie "Kantoor"

De eerste rij bepaalt dat alle ruimten die in hun naam ‘kantoor’ hebben geclassificeerd worden als ‘Kantoor’. Alle ruimten voldoen aan dit criterium en door de instelling ‘First Match’ wordt niet meer verder ingegaan op de tweede rij. De bovenliggende rij is immers leidend.

Best Match: de directiekantoren krijgen de Classificatie "Directie", overige kantoren de Classificatie "Kantoor"

De eerste rij bepaalt dat alle ruimten die in hun naam ‘kantoor’ hebben geclassificeerd worden als ‘Kantoor’. Alle ruimten voldoen aan dit criterium. Door de instelling ‘Best Match’ wordt wel verder ingegaan op de tweede rij. Er zijn meer karakters gevonden in een criterium (‘kantoor’ heeft 7 karakters, ‘directie’ 8). Er is een grotere overeenstemming gevonden.

All Matching: de directiekantoren krijgen de Classificaties "Kantoor" én "Directie", overige kantoren de Classificatie "Kantoor"

De eerste rij bepaalt dat alle ruimten die in hun naam ‘kantoor’ hebben geclassificeerd worden als ‘Kantoor’. De tweede rij bepaalt dat alle ruimten die in hun naam ‘directie’ hebben geclassificeerd worden als ‘Directie’. De directiekantoren voldoen aan beide regels en krijgen beide Classificaties toegekend.

Was dit een antwoord op uw vraag?