In principe is er geen grens aan het aantal modellen dat je kunt inladen binnen Solibri. Maar er zijn veel voordelen om dat niet te doen:
Eenvoudiger overzicht omdat er geen overbodige informatie is
Sneller kunnen werken: hoe groter een bestand hoe trager het kan worden, mede afhankelijk van de capaciteiten van de computer
Deel een groot project in onderdelen op, bijvoorbeeld volgens de bouwfase of gebouwdelen, om het handelbaar te houden.
Als er toetsen uitgevoerd gaan worden is het beter om alleen de modellen te laden waarop de toetsen betrekking hebben. Deze methode is minder foutgevoelig voor een specifieke instellingen zoals een discipline. Daarnaast hoeft Solibri op het moment dat een regel niet ver genoeg is gespecificeerd niet alle modellen door te rekenen.
