Naar de hoofdinhoud

Support

Bereikbaarheid Support Team

Deze week bijgewerkt

KeyMembers kunnen direct contact opnemen met het Support Team.
Vaak kunnen we je direct helpen. En zo niet, dan streven we ernaar om binnen één werkdag antwoord te geven.

Onze reguliere openingstijden:

Chat is open: Maandag t/m vrijdag 9:00 - 17:00

Telefoon is open: Maandag t/m vrijdag 9:00 - 17:00

Als je in het helpcenter als KeyMember bent ingelogd, is rechtsonder een chatvenster beschikbaar:

Info Ook buiten de reguliere openingstijden kan je via het chatvenster je vraag stellen. Je vraag wordt dan behandeld door onze ai-assistent Mies, en als het nodig is word automatisch een ticket voor je aangemaakt met terugkoppeling per e-mail.

Hieronder staan nog enkele tips waarmee we je sneller van dienst kunnen zijn.


Een probleem melden bij de helpdesk

  • Download en start de Teamviewer als je verwacht hulp nodig te hebben waarbij meekijken gewenst is

  • Noteer de handelingen vlak voordat het probleem optreedt. Liefst uitgebreid en stap voor stap.

  • Maak een schermafbeelding van eventuele foutmeldingen.

  • Noteer bij het verschijnen van de bugreporter het bug-ID nadat deze naar GRAPHISOFT is verstuurd of maak een schermafbeelding

  • Stuur indien mogelijk het bewuste bestand mee en gebruik daarvoor onze KUBUS WeTransfer


Schermopname maken

In Windows kan een schermafbeelding/knipsel worden gemaakt met het programma Knipprogramma

Een schermvideo kan op verschillende manieren worden gemaakt, waaronder:

  • Via de in Windows ingebouwde Xbox Game bar (gratis)

  • Via PowerPoint van Microsoft Office (licentie Microsoft Office vereist)

Op Mac kunnen schermafbeeldingen en schermvideo's worden gemaakt met het in OSX ingebouwde programma Schermafbeelding.


Meekijken

Soms is het moeilijk uit te leggen wat het probleem precies is. In die gevallen is het mogelijk om op het scherm mee te kijken.

Download en installeer alvast onze TeamViewer.


Ervaren BIM professionals

Wist je dat wij allemaal bouwkundigen zijn? Wilt je graag het gezicht achter de stem ontmoeten; bekijk dan hier ons team.


Archicad

Versies met helpdesk support

De volgende Archicad versies worden ondersteund door support van KUBUS en Graphisoft:

  • Archicad 25 of ouder: geen support

  • Archicad 26 support via onze Helpdesk

  • Archicad 27: support via onze Helpdesk, en eventuele kritische bug fixes (ter beoordeling Graphisoft)

  • Archicad 28: support via onze Helpdesk, en reguliere bug fixes


Een vastloper, crash en dan...

Elke sessie van Archicad wordt begeleid door een ‘Autosave file’. Deze wordt bij het correct afsluiten van het project automatisch weer gewist. Bij een crash blijft dit bestand echter bewaard en wordt bij het leeg opstarten van Archicad automatisch herkend. Open dus geen bestanden via een dubbelklik.

Na het opnieuw opstarten van Archicad verschijnt dan een dialoogvenster waarin het ‘Autosave’ bestand geopend kan worden. Selecteer het bestand van voor de crash en kies ‘Open’. Het bestand met de laatste stand van voor de crash wordt geopend zonder gegevens te verliezen.


Een Bugreport en dan...

Bij het vastlopen van het systeem wordt door Archicad automatisch een Bugreport opgestart. Noteer bij het verschijnen van de Bugreport het bug-ID nadat deze naar GRAPHISOFT is verstuurd en geef dit aan ons door.


Backup file

Standaard staat in de door ons aangeboden templates de Backup Copy aangevinkt. (Options > Work Environment > Data Safety & Integrity)

Deze Backup Copy wordt altijd direct naast het projectbestand (.pln) geplaatst en krijgt de extensie .bpn. Dit bestand bevat de toestand van het project van de laatste keer opslaan via File > Save of File > Save As. Een bpn-bestand kan worden geopend via File > Open, waarbij als bestandstype de optie 'Alle bestanden' of 'All files'


Twinmotion

Zie hiervoor Twinmotion - support.


Was dit een antwoord op uw vraag?